Jak vybrat správný e-liquid

Pokud již máte zakoupenu elektronickou cigaretu, nebo její nákup teprve zvažujete, pomůžeme Vám s výběrem toho správného e-liquidu, neboli náplně do elektronické cigarety.

Nejprve obsah nikotinu. Čísla označují počet miligramů nikotinu obsaženém v 1 mililitru liquidu. Pro příklad, tvrdá červená Marlbora obsahují 0,8mg nikotinu na jednu cigaretu. Na celou krabičku (20 x 0,8mg) to vychází na 16mg.

Obsah nikotinu

Vysoký (16mg - 20mg): Nejčastěji využívaná síla nikotinu mezi e-kuřáky. Pro kuřáky, kteří kouřili 15 – 30 tvrdých cigaret, nebo 25 a více lehkých cigaret.

 

Střední (9mg až 12mg): Pro kuřáky, kteří kouřili méně jak 15 tvrdých cigaret, nebo 10 až 20 lehkých cigaret denně.

 

Slabý (3mg až 6mg): Využívají kuřáci lehkých cigaret, jejichž spotřeba nepřesáhne deset za den, nebo uživatelé extra lehkých cigaret.

 

Bez nikotinu (0mg): Pro ty co už se zbavili závislosti na nikotinu, ale mají potřebu stále vdechovat chuť ochucené páry v příchutích tabáku nebo ovoce. Neboli zabavit všetečné ruce, aby nesáhli z nudy po klasické cigaretě.

 

Důležitou roli při odpařování liquidu hraje používaný hardware (elektronická cigareta tj. spalovač a baterie). Pokud využíváte obyčejnou elektronickou cigaretu jako například: Aramax Vaping Pen nebo Joyetech eGo Aio ECO, bude síla a hustota kouře tradiční a odpovídá našemu doporučení. Pokud ale máte výkonnější modely cigaret, jako například Aspire Pocke X Aio, počítejte s tím, že tyto zařízení jsou schopny vydat daleko více nikotinové páry v silnějším podání. Baterie mají daleko větší výkon a spirály v clearomizéru jsou s menším odporem, takže se daleko rychleji rozžhaví. Zde platí pravidlo, že si raději zvolte nižší obsah nikotinu, než který Vám odpovídá z předchozího popisu.

 

Výběr značky Liquidu

LIQUA- nejprodávanější liquid po celém světě. Vynikající poměr kvality, ceny a chuti. Vyznačuje se skvělou kouřivostí a výborným HITem (pocit jako u klasické cigarety). Výrobce dbá na stálost chuti, takže se Vám nestane, že při zakoupení jiné výrobní šarže bude chuť jiná. Taktéž výrobce hlídá složení a recepturu, aby co nejméně zanášelo spirály, a vy jste neměli časté výdaje pro nákup nové. Výborné jak v tabákových tak ovocných příchutích.

Nejprodávanější: Tradiční tabák, Bright tabák, Americký tabák, Jablko, Lesní plody, Mentol, Jahoda, Káva, Vodní meloun.

 

DEKANG – dobře známá a rozšířená značka. Jedná se o jednu z prvních velkých průkopnických firem na poli náplní do elektronických cigaret. Chutí některé odradí, a jiné i nadchne. Vyznačuje se u tabákových příchutí nasládlou chutí a jemnou kyselostí. Často kopírována a vyráběna od neoriginálních firem na asijském trhu. U nás máte jistotu originálu, spolupracujeme s výhradním dovozcem této značky. Její velkou předností je nízká cena. Oproti konkurenci má nižší kouřivost. Největším mínusem této značky je zanedbání receptury ve smyslu zanášení spirál clearomizérů. Takže při používaní této značky počítejte s častější výměnou žhavící hlavy.

Nejprodávanější: Desert ship, DAF, USA mix.

 

JOYETCH – světová jednička ve výrobě elektronických cigaret. U liquidů se jí toto prvenství zatím nedaří držet. Za pěkné peníze si ale pořídíte kvalitní, certifikovaný liquid s dobrou kouřivostí a chutí.

 

ECOLIQUID a ELECTRA– liquidy vyrobeny za přispění zlatých českých ručiček. Jako lepší a kvalitnější je tu Ecoliquid, jako dobrý a levnější Electra. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Zde platí přísloví, za málo peněz, hodně muziky.

Nakupován převážně v ovocných příchutích.


Související články