Elektronická cigareta - co to vlastně je; výhody; pod systémy

Co je vlastně Elektronická cigareta?

Elektronická cigareta je technologický převrat v historii kouření. Největší předností elektronické cigarety je, že neobsahuje žádný dehet, žádný oxid uhelnatý, ani jinou karcinogenní a radioaktivní látku. Běžná tabáková cigareta při kouření uvolňuje více než 4000 chemických látek, a z toho je 3500 chemických látek, které jsou velmi nebezpečné nejen pro kuřáka, ale také pro jeho okolí.

Elektronická cigareta byla vyvinuta jako méně škodlivá náhrada za běžné cigarety. Dokáže plně uspokojit i náročné kuřáky bez nutnosti vdechovat škodlivé látky a obtěžovat okolí nepříjemným kouřem.

E-Cigaretu je možné užívat jak s nikotinovými náplněmi, tak i s náplněmi bez nikotinu.

 

Jaké jsou výhody Elektronických cigaret?

Mezi hlavní výhody elektronického kouření patří především

  • výrazná úspora peněz (až 2000 Kč měsíčně)
  • ušetření zdraví, e-kouření je o 97% méně škodlivé
  • absence charakteristického zápachu
  • možnost kouřit prakticky kdekoliv
  • ohleduplnost k Vašemu okolí - nedochází k pasivnímu kouření
  • žádné riziko požáru, popálení
  • velké množství příchutí a intenzit náplní - žádné žluté zuby a prsty

 

POD elektronické cigarety

V dnešní době, kdy je nabídka trhu přesycena a zákazník ani neví, z jaké elektronické cigarety si má vybrat, nám na trh dorazily nově také takzvané POD systémy. Osvětlíme vám, jaké výhody přináší, a pro koho jsou určeny.

Když se začaly vyvíjet elektronické cigarety před více jak deseti lety, byla výroba nasměrována, aby se co nejvíce přibližoval\ velikostí klasické cigaretě. Pro začátek to rozhodně nebylo špatné, ale s postupem času se ukázalo, že lépe fungují větší e-cigarety a tím se ubírala i postupně výroba a dnes tu máme již oblíbeně bateriové gripy, který jsou velké jak celá krabička cigaret, do ruky trochu méně praktické a navíc z nich kouká clearomizér o velikosti decové skleničky. Vše má své pro a proti. E-cigarety se začaly zvětšovat z důvodu vyšších nároků na výkon, tudíž lepší a výkonnější tvorbě páry a hlavně kvůli kapacitě baterie, abyste nemuseli během dne dobíjet a baterie Vám vydržela minimálně 24 hodin, někomu i třeba tři dny. Takže když si to shrneme, pokud si pořídíte větší elektronickou cigaretu, můžete počítat s větším výkonem, větší kapacitou baterie a tudíž méně častém dobíjení a pokud se budeme bavit o variabilních bateriových gripech, máte možnost si na přehledném displeji nastavovat výkon a díky tomu dosáhnete co nejideálnější tvorby páry pro Vás co nejpříjemnější a nejchutnější. Tohle je vše moc pěkné, ale jak má chudák nový uživatel vědět, jaký výkon si má nastavit, jak měnit žhavící hlavu, proč rozebírat clearomizér (odpařovač e-liquidu), ale hlavně proč mám u sebe mít tak velkou věc, když si chci jen občas potáhnout z e-cigarety a nejsem kuřák, který zdolá krabičku máček za den.

Pro tyto zákazníky byly právě vyrobeny nově POD systémy. Rozměry jsou velice malé a kompaktní např.: Uwell Caliburn. Základní výhodou je, že se jedná o systém, kam jen dolíváte liquid. Pokud se cartridge opotřebí, koupíte novou, nic nerozebíráte a nic nemusíte montovat, nic nastavovat a pouze jen vapujete. Určitě Vás napadne proč se, až teď, trh směřuje zpět k menším cigaretám. Je to díky nově vyvinutým e-liquidům, takzvaná nikotinová sůl, ta se daleko lépe vstřebává a nedráždí v krku oproti klasickému nikotinu, který je obsažen v běžných liquidech, díky tomu si kuřák může dopřát vyšší koncentraci nikotinu, u POD systémů se tak mohl snížit výkon, který nezatěžuje baterii, a tudíž baterie provozně vydrží delší dobu. Z nabídky nikotinových solí je například na výběr Emporio Salt, Juice Sauz SALT.

Na závěr doporučím vyzkoušet POD systém v kombinaci s nikotinovou solí určitě začátečníkovi, ale i zkušenějšímu vaperovi, který v ní může nalézt výhodu kompaktního zařízení například do restaurace, do auta a kamkoliv kam se mu nechce nosit velký bateriový grip.

Z nabídky POD systémů můžeme doporučit tyto osvědčené a kvalitní přístroje: Uwell Caliburn KokoDrag Nano; Joyetech eRoll Mac; Uwell Caliburn.


Související články